Сторінка завідувача
Андрієвська-Герланець Регіна Миколаївна
Дата народження: 05.06.1959 року.
Місце народження: м. Житомир.
Сімейний стан: одружена.
Освіта: вища. У 1995 році закінчила Бердянський Державний педагогічний інститут.
Педагогічний стаж: 36 років, з яких вихователь дитячого садка – 10 років,
вихователь-методист – 15 років та на посаді завідувача – 14 років.
Підвищення кваліфікації: 2018 рік, м. Маріуполь.
Тема: "Сучасний менеджер освіти".
Нагороди: протягом багатьох років нагороджувалась подяками, грамотами,
почесними грамотами департаменту освіти, міського голови, подякою департаменту
освіти Донецької області. 2014 рік "Маріупольчанка року".
Нагороджена Орденом "Освітянської слави" (2017 рік),
Орденом "Берегиня України" (2018 рік)
У 2008 році ДНЗ №156 був признаний найкращим закладом міста.
2010, 2013, 2017 роки – грамоти за найкращій двір ДНЗ міста.
З 2010 року постійний член оргкомітету з організації та проведення міської спартакіади
«Старти рум’яних». Постійний учасник Всеукраїнських науково-практичних конференції з питань управління закладом освіти.
Професійне кредо: якщо ти вибрала для себе професію педагога – памятай: щодня ти віддаєшь частку свого серця дітям… Подумай про те, яке воно в тебе?!
Життєве кредо: роби для інших те, що хотіла би зробити для себе.
У кожної людини в дитинстві були мрії про їх майбутнє доросле життя. Наша героїня не виняток: з раннього віку, під впливом своєї першої виховательки Віри Миколаївни, мріяла Раїса Миколаївна працювати з маленькими дітьми. Але доля вирішила інакше і до своєї професії вона йшла досить довгим тернистим шляхом: спочатку червоний диплом Житомирського кулінарного училища, далі одруження, переїзд із міста Житомира, де прожила вона 19 щасливих років, до Жданова, народження доньки, робота у шкільній столовій спочатку поваром, а потім завідувачем… та все вірила, що доля посміхнеться їй і дитяча мрія здійсниться. Так воно й сталося. Біля оселі, де мешкала Раїса Миколаївна, будувався дитячий садок. Час на роздум не знадобився. І от 16 лютого 1981 року вона вже працює нянею-прибиральницею, а через пів року вихователем дитячого садка №149. Заочно отримала першу педагогічну освіту, навчаючись у Макіївському педагогічному училищі, після закінчення якого поступила й придбала диплом спеціаліста Бердянського державного педагогічного інституту за спеціальністю «Викладач педагогіки та психології дошкільної». На даний момент Раїса Миколаївна продовжує свою професійну освіту у магістратурі Маріупольського державного університету за спеціальністю «Управління закладом освіти».
Вже 32 роки Раїса Миколаївна віддає своє серце дітям, тому й професійне її кредо звучить саме так: якщо ти щодня віддаєш своє серце дітям, подумай про те, яке воно в тебе… В дошкільний навчальний заклад №156 м. Маріуполя перейшла у серпні 1983 року з його відкриттям. Працюючи вихователем дошкільної групи загального розвитку, показала себе як знаючий, творчий педагог-пошуковець, педагог-новатор, педагог-наставник. Разом з батьками вихованців організовувала різноманітні творчі проекти: вечорниці, фестивалі, спортивні свята та розваги, екскурсії до театру, музеїв, пам’ятних міст рідного Маріуполя. Багато уваги приділяла творчому розвитку дітей, вчила їх мислити нестандартно, творчо підходити до рішення будь-яких проблем. Неодноразово демонструвала свої здібності та здібності вихованців на семінарах, методичних об’єднаннях те тільки м. Маріуполя, а й в межах Донецької області. Її творчий педагогічний потенціал заслужено оцінила адміністрація відділу дошкільних навчальних закладів ВАТ «ММК ім. Ілліча» і у 1995році Раїса Миколаївна призначається на посаду вихователя-методиста тієї ж установи. Раїса Миколаївна завжди була зразком для молодого покоління вихователів, вона з задоволенням ділилась багажем своєї багаторічної натхненної праці. У своїй роботі завжди використовувала інноваційний та передовий досвід сучасних видатних педагогів. Дякуючи Раїсі Миколаївні у дошкільному закладі вже понад 15 років проводяться дитячі фольклорні фестивалі «Коляда», та «Веснянка», які допомагають співробітникам, дітям та батькам ближче знайомитись з традиціями нашого народу. За час роботи вихователем-методистом вона підготовила та провела багато семінарів та практикумів, методичних об’єднань, неодноразово брала участь в обласних екологічних курсах.
За період роботи вихователем-методистом, Раїса Миколаївна розкрила ще один свій талант: організатора та керівника. Тому у липні 2004 року її призначають завідувачем ДНЗ №156. Працюючи на новій посаді, Раїса Миколаївна не змінила своїм пріоритетам, та залишилась творчим педагогом, досвідченим наставником, приділяє багато уваги художньо-естетичному вихованню дітей, сприяє створенню відповідної матеріально-технічної бази закладу.
Раїса Миколаївна відрізняється загальною культурою, високими моральними якостями, має високий авторитет серед вихованців, їх батьків та працівників для всіх працівників навчальних закладів міста.
Є в країні маленькій куточок, де серед маріупольських «хмарочосів» знаходиться найсправжнісінький оазис щастя, здоров’я і творчості. Це не алегорія, так воно є. В голубих красунях-ялинках та тендітних каштанах розташований комунальний дошкільний навчальний заклад комбінованого типу «Ясла-садок № 156 «Дельфінятко» департаменту освіти Маріупольської міської ради Донецької області». Щоранку вже 34 роки до нього поспішають діти. Та й чому не поспішати? Адже знають вони, що чекають на них цікаві мандрівки, музичні вистави, фольклорні фестивалі та виставки, колоритна народна гра.
В ясла-садку діти змалку вивчають рідну мову й виховуються за народними традиціями. Вихователі розповідають дітям про звичаї, свята наших пращурів, читають їм відповідну літературу, прилучають до вивчання рідного краю не тільки малят, але й батьків вихованців.
Проблема виховання громадянина давня, як світ. Вона постала перед людством тоді, коли
виникла перша держава. Любов до Вітчизни починається з любові до матері, родини, до своєї Малої Батьківщини. У цьому зв’язку величезного значення набуває роль сім’ї та спільне із педагогічним колективом визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Саме тому в кожній віковій групі створені куточки з національного виховання, де малюки мають можливість доторкнутися до давнини, ознайомитись із творами українських письменників, художників, а одягнувши національний костюм – заспівати українських пісень. Виховання любові до сім’ї, дитячого садка, шанобливого ставлення до людини-трударя, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, загальнонародних свят - це невеликий перелік тих тем, до яких доторкаються педагоги з вихованцями на різних видах організації дошкільників: від тематичної виставки до українського фольклорного фестивалю «КОЛЯДА», який щороку проходить в стінах рідного садка, а у січні 2018 року планується ювілейний 25-й фестиваль.
Дитина приймає свій дім таким, яким він є. Почуття «батьківського дому» лягає в основу любові до Батьківщини. Важливо, щоб у дитини в сім’ї були свої обов’язки, щоб її не звільняли через малі роки від спільної праці тому, що це сприяє зміцненню «почуття сім’ї”». Працюючи у цьому напрямку, вихователі разом з батьками вихованців організовують екскурсії на вулиці, на яких мешкають діти. Такі спільні прогулянки сприяють зміцненню приязні та відчуття власності: мій дім, мій двір, моя вулиця, і як результат, це не тільки знання дитини, але й фотографії, фотозйомки прогулянки, а потім в групі перегляд фільмів та знову розповідь про дім, вулицю, місто.
Ще один важливий напрямок роботи колективу з вихованню любові до Батьківщини, є формування у дітей уявлень про людей рідного міста, рідної країни. Вихователі разом з дітьми згадують тих людей, які прославили чи то місто, чи то країну: художників, композиторів, письменників, винахідників, вчених, мандрівників, філософів, лікарів. На конкретних прикладах, через конкретних людей знайомлять педагоги закладу вихованців з «характером» українського народу, його творчими здібностями, пісенністю, гостинністю, доброзичливістю, чутливістю, вмінням захищати свою Батьківщину. У народі кажуть: добрий приклад - кращий за сто слів. Втілюючи цей мудрий педагогічний прийом у життя, педагоги неодноразово запрошували до ясла-садка відомих людей міста, чиї справи гідні наслідування та популяризації і можуть стати прикладом для малят. Діти бачать, що звичайні люди, які їх оточують, пишуть гарні вірші, керують складними машинами, виборюють нагороди у спортивних змаганнях. І ми сподіваємося, що й наші малюки, коли виростуть, стануть особистостями, найкращими громадянами рідної України.
Раїса Миколаївна народилася у селянській сім’ї працьовитих, добрих та інтелігентних людей. З раннього дитинства маленька Раюся, як називали її бабусі та дідусі, учасники місцевого фольклорного ансамблю, із задоволенням та натхненням, слухала українських пісень. Бувало, приїде в гості до них взимку, бабусі та дідусі ввечері зберуться разом і так гарно співають, а маленька дівчинка, лежачи на теплій печі, прислухалась до кожного слова пісні, не зовсім розуміла її, але співчувала чи раділа тому дійству, що відбувалося. На українських піснях та байках, виросла Раюся й стала Раїсою Миколаївною, яку знають і поважають не тільки в її близькому оточенні, але й далеко за межами міста й навіть Країни.
Свій професійний шлях Раїса Миколаївна пройшла від няні до завідувача закладом дошкільної освіти. До омріяної з дитинства професії вихователя йшла досить довгим тернистим шляхом. Спочатку «Червоний» диплом Житомирського кулінарного училища, далі одруження, переїзд до міста Маріуполя, народження доньки, робота у шкільній столовій спочатку поваром, а потім завідувачем, та все вірила, що доля посміхнеться її дитячій мрії. Так воно й сталося. Біля оселі, де мешкала Раїса Миколаївна, будувався дитячий садок. Час на роздум не знадобився. І от 16 лютого 1981року вона вже працює нянею-прибиральницею, з 01 червня 1981 року – вихователем, з 01 вересня 1995 року вихователем-методистом, а з 01 липня 2004 року завідувачем ясла-садка. Педагогічну освіту отримувала заочно, навчаючись у Макіївському педагогічному училищі, потім отримала диплом спеціаліста Бердянського державного педагогічного інституту за спеціальністю «Викладач педагогіки та психології дошкільної», а згодом Раїса Миколаївна продовжила свою професійну освіту у магістратурі Маріупольського державного університету за спеціальністю «Управління закладом освіти» і у 2013 році звання «Магістра» було підтверджено диплом з відзнакою.
Вже 37 роки Раїса Миколаївна віддає своє серце дітям, тому її професійне кредо звучить саме так: «Якщо ти щодня віддаєш своє серце дітям, подумай про те, яке воно в тебе». За роки своєї професійної діяльності, з її турботливих материнських рук до великого шкільного життя, вирушила не одна тисяча вихованців, серед яких і її улюблені онучки Еліна та Маріанна, До речі Еліна, нині талановита дівчинка, пише слова та музику до своїх недитячих, по-дорослому філософських пісень, а Маріанна захоплюється сучасною хореографією та навчає свого маленького братика Серафима, азам складної «науки».
Проходять роки і колишні вихованці приводять до затишної оселі, якою керує Раїса Миколаївна, своїх діточок. У Гімні закладу, слова якого вона написала сама, йдеться мова саме про це: «Пройдуть роки, зростуть каштани, в садок дитячий «Дельфінятко», колишні діти, нині – пани, вже приведуть своє малятко».
Педагогічний досвід Раїси Миколаївни - зразок для молодого покоління вихователів, тому поряд з нею завжди студенти Маріупольського державного університету факультету «Дошкільна освіта», з якими вона із задоволенням ділиться багажем багатолітньої натхненної праці, а її вислів: «Маленька дитина подібна до білого листа. Тож діставайте яскраві різноманітні фарби, розведіть їх любов’ю та щирістю, і Ви побачите, як під пензликом Вашого таланту народжується особистість», став крилатим як для починаючих свій педагогічний шлях так й для освічених педагогів закладу. Раїса Миколаївна є постійним учасником науково-практичних конференцій, які проводяться в Країні.
С легкої руки Раїсі Миколаївні вже понад 20 років у закладі дошкільної освіти проводять дитячий фольклорний фестивалі «Коляда», в якому приймають участь не тільки діти та працівники закладу, але й батьки вихованців. Саме така форма патріотичного виховання дозволяє як найближче знайомитись із спадщиною українського народу, вважає наша героїня.
А ще Раїса Миколаївна має досить велику щасливу родину, багато друзів і ще більше однодумців, тому вона по-справжньому щаслива донька, мати, дружина, жінка-українка.